Hotel “Czarna Hanka” i jego posesja stanowią swoistą zieloną bramę miasta Czarnków, przez którą zagłębić się można w urokliwe miejsca Szwajcarii Czarnkowskiej. Adres: ul. Kościuszki 130 , tel. 67 2552458

Do dyspozycji gości hotelu pozostają 24 miejsca w pokojach 1, 2 i 3 osobowych oraz apartament. Wszystkie pokoje urządzone w eleganckim stylu i wyposażone w telefony, telewizję satelitarną oraz łazienkę z natryskiem. Otoczenie hotelu stanowi obszerna zielona posesja o charakterze parkowym, z wieloma miejscami do biesiadowania i spacerów .

Trwale zapadające w pamięć “okoliczności przyrody” mogą stanowić również znakomitą oprawę dla najważniejszych rodzinnych uroczystości, takich jak uroczystości weselne i komunijne. Na terenie posesji hotelowej znajduje się obszerny namiot, w pełni wyposażony w stoły i krzesła, w niezbędne urządzenia gastronomiczne, nagłaśniające i sanitarne, w okresie jesienno – zimowym efektywnie ogrzewany.

Do dyspozycji głównych bohaterów takich uroczystości hotel zapewnia dodatkową atrakcję w postaci przejażdżki bryczką. Gościom uroczystości kompleks zapewnia nocleg w hotelowych pokojach i apartamencie.

Puszcza Notecka Największy zwarty kompleks leśny na Nizinie Wielkopolskiej, drugi pod względem wielkości w Polsce, jeden z największych w Europie Zachodniej i Środkowej. Zajmuje on powierzchnię około 135 000 ha w międzyrzeczu Warty i Noteci.
Ten ogromny pas lasów ma przebieg równoleżnikowy, o długości 102 km i szerokości 25 km. Sosnowe lasy Puszczy Noteckiej obfitują w zwierzynę łowną, a można tu napotkać także bobry, czaple i żurawie. Szwajcaria Czarnkowska Większość drzewostanu Puszczy Noteckiej stanowią bory sosnowe. Jednakże w jej północno wschodnim krańcu, na przedpolu miasta Czarnków, znajduje się kraina porośnięta lasem bukowym i wypiętrzona ponad resztę puszczy i doliny noteckiej stromymi wzgórzami morenowymi.
Kraina ta od dawna zwana jest Szwajcarią Czarnkowską. Urokliwa kraina wzgórz i wzniesień przecięta nurtami rzeki Noteć ukształtowana została przed około 12 tysiącami lat pod wpływem działania lądolodu zlodowacenia bałtyckiego.